Primary Menu

Сім’я Медведчука володіє землею на узбережжі Болгарії вартістю €19 млн – Bihus.info

Медведчук один із найбагатших депутатів Верховної Ради

П’ять болгарських компаній сім’ї народного депутата від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука володіють землею на узбережжі Чорного моря в Болгарії. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.іnfo з посиланням на витяги з болгарських реєстрів.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Ділянки розташовані на узбережжі Чорного моря, в муніципалітетах Несебир, Поморіє і Царево – в популярних курортних регіонах.

Частина землі має призначення під вілли й курортно-рекреаційні будівлі, частина – під сільське господарство.

Майже 23 га на болгарському узбережжі компанії з орбіти Медведчука скупили 2007 року – за два роки після відставки політика з посади глави Адміністрації Президента України Леоніда Кучми. У той час Медведчук був членом Вищої ради юстиції.

За даними розслідувачів, для купівлі нерухомості в Болгарії було засновано п’ять фірм, у капітал яких "влили" приблизно 37 млн левів (орієнтовно €19 млн за нинішнім курсом).

Болгарські фірми мають складну структуру власності, яка через Кіпр веде до України.

Кінцевим власником цих фірм у болгарському реєстрі компаній зараз вказано дружину Медведчука телеведучу Оксану Марченко.

Про те, що ці фірми контролює сім’я Медведчука, стало відомо 2020 року – після обрання народним депутатом 2019 року політик зобов’язаний був подавати електронні майнові декларації.

"Дані з майнового реєстру Болгарії редакція Bihus.іnfo отримала завдяки компанії Schmidt & Schmidt, яка допомагає журналістам відкривати інформацію в закордонних реєстрах", – ідеться в матеріалі розслідувачів.

Медведчук – один із найбагатших депутатів Верховної Ради, він входить до сотні найзаможніших українців за версією журналу НВ. Видання оцінило його статки у $133 млн, він посідає 47-ме місце в рейтингу. Політик відомий своїми зв’язками в Росії, він – кум президента РФ Володимира Путіна.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/sim-ja-medvedchuka-volodije-zemleju-na-uzberezhzhi-bolgariji-vartistju-19-mln-bihus-info-1517962.html”